Highlights

Νταμπλούχος η Α.Ε. Σιάς!

by: Antreas17

0

Η Α.Ε. Σιάς είναι η φετινή Κυπελλούχος Β’ Κατηγορίας ΠΟΕΛ, αφού επικράτησε με σκόρ 3-0 κόντρα στον ΑΟΛ Λακατάμιας. Η ομάδα της Σιάς ήταν ανώτερη και πήρε άξια τον τίτλο του Κυπέλλου, φτάνοντας έτσι και στο ντάμπλ! Αξίζει να σημειωθεί ότι εκτός από το θέαμα που μας πρόσφερε ο σημερινός τελικός, ήταν και  αθλητοπρεπέστατος!

Η ταυτότητα του αγώνα:

Διαιτητής: Χ. Χρίστου/ Α’ Βοηθός: Τ. Μιναίδης/ Β’ Βοηθός: Μ. Χριστοδούλου/ 4ος Διαιτητής: Γ. Μίας/ Παρατηρητής: Α. Σιάλος

Σκόρερ: Χαραλάμπους (4′), Δημητριάδης (45+1′), Ιωάννου (58′)/ Frenkel (90+4′)

Κίτρινες: Χαραλάμπους, Λαμπής, Πάρπας/ Κόκκινες: –

Α.Ε. Σιάς (Α. Χατζηγεωργίου): Τρύφωνος (Τ), Παττίχης, Πάρπας, Λαμπής, Σπαρσής, Κυριάκου, Δημητριάδης, Χαραλάμπους, Ιωάννου, Ηλιάδης, Ζιττής

Στον πάγκο: Ζένιου, Πάρπας, Κολοκασίδης, Νεοφύτου Νικ., Νεοφύτου Νεο., Καθητζιώτης, Σταυρίδης, Μιχαήλ.

ΑΟΛ Λακατάμιας (Ο. Παναγίδης) : Σωτηρίου (Τ), Αλεξάνδρου, Φέσσας, Πέτσας, De Souza, Χαραλάμπους, Βενιζέλου, Πετρίδης, Σάββα, Ττάκκας, Σταύρου.

Στον πάγκο: Νικολάου, Κουρουφέξης, Παγκράτης, Frenkel, Θεοφάνους, Στάυρου,Θεοδώρου, Μαυρόπετρος, Παπαχριστοφή.

Εξέλιξη του αγώνα

4’/ ΓΚΟΛ για την ομάδα της Α.Ε. Σίάς! Σκόρερ ο Χαραλάμπους!

13′ Ελαφρώς καλύτερη η Α.Ε. Σιάς στο πρώτο δεκάλεπτο.

15’/ Μεγάλη ευκαιρία για την ομάδα της Σιάς με τον Σωτηρίου να κάνει πολύ σημαντική επέμβαση!

19’/ Πρώτη τελική του ΑΟΛ Λακατάμιας στην εστία, χλιαρό το σούτ με τον Τρύφωνος να μαζέυει εύκολα.

23’/ Μικρή διακοπή για να δροσιστούν οι δύο ομάδες!

25’/ Κερδίζει κατοχή και μέτρα ο ΑΟΛ στα τελευταία λεπτά.

27’/ Πρώτη κίτρινη κάρτα στον αγώνα για τον Χαραλάμπους, τον σκόρερ της ομάδας της Σιάς!

30’/ Μεγάλη ευκαιρία απο τον Ζιττή, χάνει την ευκαιρία η Α.Ε. Σιάς να διπλασιάσει τα γκολ της.

32’/ Ωραία σέντρα-σουτ απο τον Χαραλάμπους, αποκρούει εντυπωσιακά ο Σωτηρίου σε κόρνερ!

35’/ Η ομάδα της Α.Ε. Σιάς ανεβάζει στροφές και ψάχνει επίμονα ένα δεύτερο γκολ.

41’/ Ο ΑΟΛ προσπαθεί να πάρει μέτρα και να απειλήσει, όμως η άμυνα της Σιάς κρατάει πολύ καλά.

45+1’/ 2-0 για την Α.Ε. Σιάς, έπειτα απο εντυπωσιακή απευθείας εκτέλεση κόρνερ του Δημητριάδη!

Τέλος Α’ ημιχρόνου!

Έναρξη Β’ ημιχρόνου!

49’/ Πίο δυνατά στο δεύτερο μέρος μπήκε ο ΑΟΛ Λακατάμιας.

51’/ Κίτρινη κάρτα στον Λαμπή, δεύτερη για ποδοσφαιριστή της Α.Ε. Σιάς!

53’/ Αλλαγή για την ομάδα της Λακατάμιας, εκτός ο Χαραλάμπους, στον αγωνιστικό χώρο ο Κουρουφέξης.

56’/ Ευκαιρία για τον ΑΟΛ με τον Πετρίδη να στέλνει ψηλά απο την εστία την μπάλα.

58’/ 3-0 για την ομάδα της Σιάς με ένα πολύ ωραίο ψιλοκρεμαστό πλασέ του Ιωάννου!

59’/ Αλλαγή και για την Α.Ε. Σιάς, έξω ο Ηλιάδης, μέσα ο Μιχαήλ.

60’/ Ευκαιρία για την ομάδα της Σιάς, η μπάλα λίγο έξω απο το κάθετο δοκάρι μετά απο σούτ του Ζιττή.

62’/ Ακόμη δύο αλλαγές για τον ΑΟΛ, έξω οι Πέτσας και Σάββα, μέσα οι Frenkel και Παγκράτης.

63’/ Τρίτη κίτρινη κάρτα για την Α.Ε. Σιάς, αυτή τη φορά την κάρτα δέχθηκε ο Πάρπας.

66’/ Διπλή αλλαγή για την ομάδα της Σιάς, πέρασαν εκτός οι Χαραλάμπους και Ζιττής, εντός αγωνιστικού χώρου οι Νεοφύτου Νίκ. και Πάρπας.

69’/ Μικρή διακοπή για να δροσιστούν οι δύο ομάδες.

72’/ Πολύ μεγάλη ευκαιρία με τον Πετρίδη να στέλνει τη μπάλα μόλις λίγα εκατοστά έξω απο το κάθετο δοκάρι, χάνοντας έτσι την ευκαιρία να μειώσει σε 3-1. Παραμένει το 3-0 για την Α.Ε. Σιάς.

76’/ Διπλή αλλαγή για την Α.Ε. Σιάς η μία εκ των δύο αναγκαστική, έξω οι Σπαρσής και Ιωάννου, μέσα οι Ζένιου και Σταυρίδης.

82’/ Για λίγα εκατοστά θα στείλει και πάλι έξω τη μπάλα ο Πετρίδης, χάνοντας ακόμη μια ευκαρία να μειώσει το σκορ.

84’/ Διπλή αλλαγή για την ομάδα της Λακατάμιας, έξω οι Βενιζέλος και Souza, μέσα οι Παπαχριστοφή και Θεοφάνους.

90+4’/ Μείωση του σκόρ απο τον Frenkel με υποδειγματικό πλασέ!