Highlights

Η ΑΕΛ Λακατάμιας Κυπελλούχος A’ Κατηγορίας ΠΟΕΛ

by: Antreas17

0

Σε ένα αγώνα για μη καρδιακούς εξελίχθηκε ο σημερινός τελικός Κυπέλλου Α’ Κατηγορίας ΠΟΕΛ, αφού οδηγήθηκε μέχρι τη ψυχοφθόρο διαδικασία των πέναλτι. ΑΕΛ Λακατάμιας και Αναγέννηση Λυθροδόντα έδωσαν ψυχή και σώμα στο γήπεδο με αρκετό θέαμα. Ο αγώνας στην κανονική διάρκεια ήταν ισόπαλος 1-1 και έτσι έφτασε στην παράταση. Στην ημίωρη παράταση το σκόρ διαμορφώθηκε σε 2-2 και έτσι ακολούθησαν τα πέναλτι. Η ομάδα της ΑΕΛ Λακατάμιας κατάφερε να κερδίσει με 5-4 και έτσι στέφθηκε Κυπελλούχος για τη φετινή σεζόν.

Η ταυτότητα του αγώνα

Έναρξη Β’ ημιχρόνου

49΄ Μεγάλη ευκαιρία για την ΑΕΛ Λακατάμιας

53′ Διακοπή στο παιχνίδι μετα απο τραυματισμό των παιχτών των δυο ομάδων

55΄ Πρώτη αλλαγή για την ΑΕΛ

57′ Πιο επιθετική η ομάδα της Αναγέννησης Λυθροδόντα

61′ Καλή ευκαιρία απο τον Βάσο Ανδρέου για να ανοίξει το σκορ για την ομάδα της ΑΕΛ

64′ Φάουλ σε καλό σημείο για την ομάδα της Αναγέννησης έξω απο την μεγάλη περιοχή της ΑΕΛ

67′ Πέναλτι για την ομάδα της ΑΕΛ

69΄ Γκολ για την ομάδα της ΑΕΛ με το Μάρκο Ηρακλέους

72′ Ευκαιρία με τον Κύπρο Νικολάου για την ομάδα της Αναγέννησής μέσα στην περιοχή της ΑΕΛ ,οπού έφερε το κόρνερ για την ομάδα του

75′ Διπλή αλλαγή για την Αναγέννηση Λυθροδόντα

Οι οπαδοί των δυο ομάδων εμψυχώνουν τις ομάδες τους

82′ Έχει ανοίξει το παιχνίδι με την ομάδα της Αναγέννησης να έχει την κατοχή της μπάλας

87′ Διακοπή στον αγώνα μετα τον τραυματισμό του Γιώργου Φιλοκύπρου

90′ 9′ τα λεπτά της καθυστέρησης

94΄ Μεγάλη ευκαιρία για την ομάδα της Αναγέννησης με το Θεράποντος

95΄ Γκολ για την ομάδα της Αναγέννησης με το Χρίστο Παπακωνσταντίνου

Τέλος του αγώνα . Και πάμε σε ημίωρη παράταση

Ξεκίνησε το πρώτο ημίχρονο της ημίωρης παράτασης

98′ Αλλαγή για την ομάδα της Αναγέννησης στην θέση του Πανταζή , ο Χρίστου

100′ Γκολ για την ομάδα της ΑΕΛ με σκόρερ τον Άγγελο Μίο και γίνετε το 2-1

Τέλος της Πρώτης ημίωρης παράτασης

Ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο της ημίωρης παράτασης

110′ Διπλή αλλαγή για την ομάδα της ΑΕΛ

112΄ Φάουλ σε καλό σημείο για την ομάδα της Αναγέννησης

114′ Διακοπή στο αγώνα μετα τον τραυματισμό του ποδοσφαιριστή της Αναγέννησης Γ. Φιλοκύπρου

116΄ Γκολ για την ομάδα της Αναγέννηση με αυτογκόλ απο το Γ. Αγγελή και γίνετε το 2-2

2-2 Για την Αναγέννηση

Δεύτερο χαμένο πέναλτι για την ομάδα της ΑΕΛ μετα την εντυπωσιακή απόκρουση απο τον τερματοφύλακα της Αναγέννησης.

Γκολ για την Αναγέννηση και κάνει το υπερ. της 2-3

Γκολ για την ΑΕΛ και κάνει το 3-3

Χαμένο πέναλτι απο την Αναγέννηση και παραμένει το 3-3

Προβάδισμα ξανα για την ΑΕΛ με 4-3

4-4 για την Αναγέννηση

5-4 για την ΑΕΛ

Χαμένο πέναλτι για την ομάδα της Αναγέννηση μετα την απόκρουση του τερματοφύλακα της ΑΕΛ και κυπελλούχος η ομάδα της ΑΕΛ ΛΑΚΑΤΑΜΙΑΣ